HODOWLA GOŁĘBI POCZTOWYCH PRZEMYSŁAW I KRZYSZTOF NIEDBALSCY

Gołębiami interesowałem się już od małego, gdyż zawsze podpatrywałem wujka ,który jest zapalonym hodowcą gołębi pocztowych. Każdą wolną chwilę spędzałem u niego, patrzyłem jak gołębie przylatują z lotów i towarzyszyłem mu w codziennych oblotach. To właśnie od niego zaraziłem się tą pasją ,która trwa do dziś.
W przeciwieństwie do mnie, Tato był przeciwnikiem gołębi, wolał swoje hobby jakim było wędkarstwo....
Było ,dlatego że w 2007 roku przekonałem go do gołębi i w ten sposób zbudowaliśmy swój pierwszy gołębnik. Powstał on na strychu garażu ,w którym w 2008 roku pierwszy raz zaczynamy lotować gołębiami młodymi. Wyniki nie były rewelacyjne ale jak na pierwszy raz, nie najgorsze- 15 pozycja w oddziale i 6 w sekcji. To zmotywowało nas do dalszej pracy. I w ten właśnie sposób Tato z zapalonego wędkarza stał się zapalonym hodowcą gołębi pocztowych. I choć nadal wędkuje to już nie tak często jak wcześniej.Po młodych lotach w 2008 roku powstaje nowy gołębnik ogrodowy ,w którym znajdują się: 2 przedziały wdowców, 1 przedział wdów i 1 przedział dla gołębi młodych. Stary gołębnik na strychu zostaje zaadaptowany na gołębnik rozpłodowy ,a gołębie lotowe przenosimy do nowo powstałego gołębnika ogrodowego. W 2009 roku lotujemy gołębie już z nowego gołębnika. Pierwszy sezon gołębi starych okazuje się nieprzyjazny dla nas. Ginie nam dużo gołębi i nie mają one prędkości.
Z 47 na spisie zostaje nam 16 sztuk. Teraz z perspektywy czasu uważam , że było to spowodowane brakiem wiedzy na temat lotowania gołębi dorosłych. Na szczęście poznajemy bardzo dobrego hodowcę z którym wspólnie rywalizowaliśmy na szczeblu oddziału. Jest nim kol. Jarosław Szukała i to on właśnie udzielił nam właściwych wskazówek jak postępować z gołębiami
i to jemu zawdzięczmy najwięcej.

 

Młodych gołębi w 2009 roku wypuszczamy około 150 i zdobywamy nimi mistrza sekcji i 2 przodownika oddziału Sława. Wyniki są dla nas bardzo dobre i jesteśmy zadowoleni z naszych pupili. Także na wystawie okręgowej w 2009 roku ,która odbyła się w Świebodzinie zdobywamy dwa razy trzecią nagrodę w kategorii Standard gołębi młodych. Do roku 2010 na listach konkursowych figurujemy jedną drużyną jako Przemysław Niedbalski. W 2010 zakładamy drugą drużynę pod nazwą Krzysztof Niedbalski , więc już na lotach gołębi starych lotujemy dwoma drużynami.

Sezon lotów 2010 zarówno starych jak i młodych gołębi przebiega pomyślnie i stare loty kończymy na 8 i 16 miejscu w oddziale i 4 i 7 miejscu w sekcji. W lotach gołębi młodych zdobywamy 1 i 2 pozycje zarówno w sekcji jak i w oddziale.

Z roku na rok zdobywamy coraz więcej czołowych lokat i podwyższamy poziom naszej hodowli. Zachęcamy do obejrzenia naszych osiągnięć od początku istnienia hodowli w zakładce „Osiągnięcia”.